2023/05/27

Mükemmel erkeği arayan ama bir türlü bulamayan bir kadının trajikomik hikâyesi “Kaplan Sarılması” Şebnem Bozoklu’nun muhteşem performansıyla 2018 yılında da İstanbul’da sahnelenmeye devam edecek. 

Kemal Hamamcıoğlu’nun kaleme aldığı ve Bahar Kerimoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Kaplan Sarması” TOY İstanbul’un prodüksiyonu ile tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

Sahneye çıktığı ilk günden bu yana tiyatro izleyicisinin büyük beğenisini toplayan “Kaplan Sarılması”, bir kadının para ödeyerek girdiği ve adına “mutluluk odası” denen bir mekanda “kendisini mutlu edecek bir erkeği” tarif ettiği trajikomik bir hikâye.

Işık tasarımını Ayşe Ayter’in, ses tasarımını Alican Okan’ın, video tasarımını Bahar Kerimoğlu’nun, video kurgusunu Sinan Kesova’nın yaptığı oyunun dekorlarını Muhtar Pattabanoğlu hazırlarken, fotoğraflarını Ayşegül Karacan çekti.

5 Ocak 2018, Cuma akşamı saat 20.30’da sahnelenecek olan “Kaplan Sarılması”nın biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

Yazan: Kemal Hamamcıoğlu
Yöneten: Bahar Kerimoğlu
Oynayanlar: Şebnem Bozoklu, Burak Altay
Işık Tasarım: Ayşe Ayter
Ses Tasarım: Alican Okan
Video Tasarım: Bahar Kerimoğlu
Video Kurgu: Sinan Kesova
Dekor: Muhtar Pattabanoğlu
Fotoğraflar: Ayşegül Karacan
Video Operatör: Mohamad Khashaneh
Sponsor: TOY İstanbul

“Birinin gitmesi değil, kimsenin gelmemesi yoruyor.”

Kaplan Sarılması, sürprizlerle dolu bir kadının trajikomik hikayesi. Kadın çıktığı bu uzun yolculukta “İyi ki buradasın!” diyeceği adam için ya kendinden vazgeçecek ya da aşktan.

“Ne olursa olsun… Mutlu olsun, mutsuz olsun; ama sonunda… Kaplan gibi…Çok!

Gözlerime bakarak… Hiç kaçırmadan…”

Yorum Yapmasam Olmaz :)