KARANLIĞIN ELLİ TONU

karanligin-elli-tonu-e-l-james-2Çıktığı ilk andan itibaren çok satanlarda birinciliğini kaybetmeyen “Gri’nin Elli Tonu” serisinin ikinci kitabı “Karanlığın Elli Tonu” bu hafta birinciliği alarak ilk sıraya yerleşti. Üçlemenin bu ikinci kitabı hikaye’nin devamı niteliğinde.
Şehvetli, seksi, yaralı ve elli ton Christian Grey’in yıldırdığı genç ve toy genç kız Ana Steele’in ilişkilerine noktayı koyup yayınevinde çalışmaya başlamasıyla başlıyor kitap. Fakat birbirlerinden kopamayan bu tutkulu çift Grey’in bir teklifiyle tekrar bir araya geliyor. Bundan sonra ise Grey’in görünmeyen bir çok karanlık noktalarını ve tonlarını keşfediyoruz. Tanımadığımız ve aşık olucağımız bir Christian..Çocuk Christian, Büyük Christian, Duygusal dünyası hala ergenlik döneminde kalan Ergen Christian…
Ana ise Christian için Masumiyetin Tadı. İhtiyacı olduğu kişi, onu yenileyen, iyileştiren ve içindeki sevgiyi ortaya çıkaran bir itici güç aslında. Gerçek çırılçıplak kimliğimizi korkmadan ortaya çıkartan insanlar vardır. Aslında hepimiz yanında ruhen çıplak olmak istediğimiz bir aşkı ararız. Kimimiz bulur kimimiz bulamaz. Ama bence tüm dünyanın aradığı aşk bu. Duvarlar olmadan ruhların arasında. Ana Grey için tam da böyle biri. Sadece bunca yıldır kendi içinde kavgalı ve sevgisiz yaşayan biri için böyle bir aşk zor ve bunun zorluklarını kitap boyunca okuyoruz. Aslında ilişkiler için de okunabilecek bir kitap. Sadece sığ salt cinsellik amaçlı hikayenin çok derininde farklı hikayeler var.
Grey Ana için ise bir gizem. Onunla hem kendini keşfediyor hem aşkı. Ana şu sözlerle duygularını çok güzel ifade ediyor.
“Aklımı başımdan alan, sadece hoş, çok hoş yüzü ve vücudu değildi.Beni asıl çeken, bana asıl hitap eden, o kusursuzluğun arkasından yatan şeydi. Kırılgan, yaralı ruhu.”
Bu sözler üçlemenin son kitabı Özgürlüğün Elli Tonu’ndan bir alıntı. O kadar güzel uyuyor ki romana yazmadan geçemedim. İkinci kitaba geri dönersek Ana Grey’in geçmişi konusunda tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğreniyor ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına giriyor. İşte bu noktada Ana tek başına karar vermek zorunda kalıyor.
İlk kitabın aksine buram buram aşk kokan bu ikinci kitabı okumadan hikaye hakkında karar vermeyin.
*Kaçtım, bebek .( Laters,baby )

 (Karanlığın Elli Tonu(Fifty Shades Of Darker)-E.L.James-Sevinç Seyla Tezcan-Erotik/ Yetişkin Roman-Pegasus Yayınları-Sf: 634)

Gizem SAKALLI
gzmskll88@gmail.com

3 Comments

  1. steinberK says:

    Christian’da ne çocukmuş :)işi biliyor

Yorum Yapmasam Olmaz :)