KAYBEDENLER KULÜBÜ YOLDA

‘Kaybedenler Kulübü’nün devam filmi niteliğinde olan ‘Kaybedenler Kulübü Yolda’ beyaz perdeye çıkıyor.

Uzun bir aradan sonra tekrar sinema seyircisi karşısına çıkmaya hazırlanan Nejat İşler, film hakkında; “Şehirli ve bir şekilde eğitimli, çoğu insanın belki de ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceği kişilerin hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor” dedi.

‘Kaybedenler Kulübü Yolda’ 16 Mart’ta vizyona giriyor.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği filmin başrollerinde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Hande Doğandemir ve Merve Çağıran var.

Hürriyet’e konuşan Nejat İşler, ilk filmin başarısını Türk sinemasında pek görülmemiş bir konunun işlenmesine bağlayarak şunları söyledi:

“Radyo programıyla, kitaplarıyla ve insanların buluşup zaman geçirecekleri mekanlarıyla ‘Kaybedenler Kulübü’ kültürü yaşıyor zaten. Gişenin çok ötesinde bir yere gittiği doğru, herhalde bu da internet sayesinde oldu. Tabii şarkıları unutmamak gerek…”

İşler, ilk filmle ikinci film arasında farkı şöyle anlattı:

“İlk filmde ‘yol’ olayından çok bahsediyorduk, bu filmde yoldayız. İlk filmden bu yana geçen zamanda da hepimiz değişik yollardan geçtik. ‘Yol’ bizi mutlaka değiştirmiştir. Radyo sahneleri daha az bu filmde…”

“Şehirli ve bir şekilde eğitimli, çoğu insanın belki de ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceği kişilerin hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor” diyen İşler, “Gün içinde çok kez karşılaştığımız bu insanların, çevremizin hikayeleri bunlar. Bu hayatların hikayeleri anlatıldıkça, gişede, televizyonda insanlarla buluştukça, son yıllarda sıklıkla konuştuğumuz ‘ayrışma’nın da önüne geçilir diye düşünüyorum. Belki de fazla iyimserim” dedi.

Kaybedenler Kulübü Yolda’nın Konusu

Kalabalık bir Kadıköy grubuyla Olimpos’ta eğlenceli bir tatil geçiren Kaan ve Mete, motorlarıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar. İki kişi olarak çıktıkları yolculukta beklenmedik iki misafir onlara eşlik eder. Türlü planlarla yaptıkları bu yolculuk onlara yolun, yolcuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi olmadığını gösterir.

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)