2022/12/01

Kazım Koyuncu’nun hayatını ele alacak olan “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” isimli film,  sanatçının doğum gününde beyaz perde de yerini alacak.

kazim-koyuncu-yagmur-kiyamet-cicegi

Geleneksel Karadeniz müziği ile Rock’n’Roll müziği sentezleyerek kendi tarzını yaratan Laz müzisyen 33 yaşındayken akciğer kanseri hastalığı nedeniyle aramızdan ayrılmıştı.

Onur Aydın’ın “Yağmur-Kıyamet Çiçeği – Kazım Koyuncu, Trabzonspor ve Çernobil Faciası” adlı kitabından beyaz perdeye aktarılan ve Kazım Koyuncu’nun hayatından bir kesiti konu alan “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” filmi, sanatçının 43. doğum günü olan 7 Kasım tarihinde vizyona girecek.

Kazım Koyuncu’nun doğup büyüdüğü köy olan Hopa – Pançol’da filmin çekimleri devam ederken, çekimlere Kazım Koyuncu’nun annesi Hüsniye Koyuncu ve babası Cavit Koyuncu da eşlik ediyor.

Çernobil Faciası da ele alınacak

Filmin yönetmenliğini kitabın da yazarı olan Onur Aydın üstlenirken yapımcılığında Gülay Kuriş bulunuyor. “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” filminde, Kazım Koyuncu’nun hayatının yanı sıra Çernobil faciası, yabancı kadın ticaretinin doğuşu ve Trabzonspor’un 1995-1996 yılında bir golle şampiyonluğu kaçırması da konu ediliyor.

Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Köstengil, Sait Genay, Settar Tanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova ve Serap Aksoy gibi isimlerde filmde rol alacak.

Yorum Yapmasam Olmaz :)