2022/12/09

Temple Üniversitesi’nin Paley Kütüphanesi, koreografisinin Becca Weber’in kurguladığı “vücudun zihinsel hiyerarşisi” adlı dans göstersine sahne oldu.

Çağdaş İngiliz dans grubu Cascade, Tunbridge Wells Şehir Kütüphanesi’nde performanslarını sergiliyor. Sergiledikleri dans ile beraber, her yaştan gruplara eğitimi sevdirmek amaçlanıyor.

Özel koleksiyonlara yer veren Dartmouth Üniversitesi Kütüphanesi, okulun dans topluluğunun sahne oluyor. Sessiz bir performans sergileyen dans grubu insan vücudunu konu alan 16. yüzyıl anatomik örneklere yer veriyor. Dansçılar, 3 bölümden oluşan kareografilerini kitap ve camlarla çevrili alanda zerafetle sergiliyor.

Birden fazla katından dansçıların izlenebildiği Thompson Kütüphanesi, Brian Devine adlı dans grubunun provalarını yaptığı yer oldu. Dans gösterileri, büyüleyici mimariye sahip olan kütüphanede farklı bir dünya yarattı.

bMoSo Akademisi dansçıları, çay servisi arabaları ile ilginç bir performans sergiliyor. Bu performanslarına kitaplarla dolu elbiseleri,çay takımları ve piyano eşlik ediyor.

Salih Gümüştaş 

kaynak: flavorwire

Yorum Yapmasam Olmaz :)