2023/01/27
Ünlü çizer Bülent Üstün’ün L- Manyak dergisinde başlayan çizgileriyle hayat bulan sokakların tekinsiz kedisi Kötü Kedi Şerafettin’in animasyon filmi 2016 şubat ayında seyirci ile buluşacak.
bulen-ustun-kotu-kedi-serafettin
Ünlü karikatürist Bülent Üstün’ün efsane kahramanı ‘Kötü Kedi Şerafettin’in, yıllardır süren ve bir çeşit yılan hikayesine dönen animasyon filminde nihayet son aşamaya gelindi. Üstün, sosyal medya hesaplarından Şerafettin’in afişini paylaştı.
kotu-kedi-serafettin-animasyon-filmi
Animasyon stüdyosu ve prodüksiyon şirketi Anima İstanbul da filmin afişi paylaştı. Şero hayranlarının dört gözle beklediği 2016 şubat ayında vizyona girmesi planlanıyor.
Kötü Kedi Şerafettin’in aşık olduğu İran kedisinin seslendirmesini de Gonca Vuslateri yaptı.

Kötü Kedi Şerafettin Kim?

Kısa adıyla Şero, esas olarak Bülent Üstün’ün gerçek hayatta beslediği ve 1996 yılında kaybettiği kedisinin adıdır. Bundan ilham alan çizgi roman kahramanı Şero ise 1996 yılında L-Manyak dergisinde doğdu. 2001 yılında Lombak dergisine geçen Bülent Üstün tarafından çizilen çizgi karakterin bu kadar sevilmesinin nedenini çizeri günümüz modern insanının uygarlık adına duygularını dışa vuramaması olarak değerlendirmiştir.”

Şeroyu çizerken aslında bu kadar ünlü bir karakter olmayacağını düşünen Üstün, karakterin Türkiye’ye göre biraz daha sert ve punk bir karakter kaldığını belirtiyor. Ancak 2006 yılı itibarı ile ülkemizde gelişen düzene göre ise naif kaldığını da belirtiyor.

Hikayesi

Şero, İstanbul ilinin Cihangir semtinde belalı bir tekir kedi rolündedir. Burada ana karakter olan kediler konuşma yetisine sahiptirler. Yarı insan yarı hayvan bir karakter olan Şero, Tonguç`un mastürbasyon yaptıktan sonra ortaya saçılan menisine oturan dişi bir kediden dünyaya gelmiştir. Daha sonraki zamanlarda Şerafettin’in 7 kişi tecavüz ettikleri dişi bir kediden Tacettin adında bir oğlu olduğu ortaya çıkar. (wikipedia)

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)