KRALİÇE ARTEMISIA 2500 YIL SONRA EGE’DE

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük izleyici kitlesine ulaşan ‘300 Spartalı’ filminin devamı olacak ‘300 The Rise of an Empire’ filminin çekimlerinin, Yunan adaları ve Bodrum kıyılarında yapılacağı açıklandı.

‘300 The Rise of an Empire’ isimli filmde Fransızlar’ın dünyaca ünlü film yıldızı Eva Green’in canlandıracağı ilk kadın amiral ‘Kraliçe Artemisia’, böylece 2500 yıl sonra Ege’ye dönmüş olacak.

300-The-Rise-of-an-Empire

‘300 Spartalı’ filminin devamı olarak yönetmen Noam Monro tarafından çekilen ve önce ‘300 The Battle of Artemisia’ olarak belirlenen, ancak daha sonra ‘300 The Rise of an Empire’ olarak adı değiştirilen filmin önemli bölümleri Ege’de çekilecek. ‘300 Spartalı’ filminin başrol oyuncusu Radrigo Santoro’nun yine başrolde ve tanrı- kral Xerses rolünde olacağı kaydedilirken, Bodrum’da 2500 yıl önceki Halikarnassos kenti zamanında tarihin ilk kadın amirali olarak bilinen, Kral Mousulos’un karısı ve kızkardeşi Kraliçe Artemisia’yı Fransızlar’ın dünyaca ünlü film yıldızı 33 yaşındaki Eva Green’in canlandıracağı öğrenildi.

Kralice-Artemisia

Artemisia’nın 1. Salamis zaferini ve Xerses’in Artemisia’ya olan tutkusunu konu alan, 4 yıldır çekimleri devam eden filmin bir bölümünün Mayıs ve Haziran ayında Yunanistan’ın Güney Ege adaları ile Bodrum kıyılarında çekileceği ve bu nedenle çalışmaların şimdiden başladığı açıklandı.

Rodrigo Santoro, Eva Green yanısıra Sullivan Stapleton, Jamie Blackley gibi ünlü isimlerin de yeralacağı film, 2 Ağustos 2013 tarihinde vizyona girecek.

4 Comments

  1. cemal says:

    300 spartalı filmini çok begenmiştim.devamının çekilecek olması çok iyi…

  2. Efe says:

    Tam anlamıyla 300 spartalı hayranıyım. Böyle bir haberim almış olmaktan çok mutlu oldum. Umarım aynı güzellikte bir film ortaya çıkarırlar.

  3. Mükemmel bir film gerçekten

  4. Mert says:

    300 spartalı filmini çok begenmiştim.

Yorum Yapmasam Olmaz :)