2023/01/27

Yayımlandıktan yıllar sonra bile çok satanlar listelerinin ilk 10’undan düşmeyen Sabahattin Ali’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’sı, dünyaca ünlü İngiliz yayıncı Penguin’in Modern Klasikler serisi tarafından yayımlanacak.

Kurk-Mantolu-Madonna-sabahattin-ali-penguin

Romanın uluslararası telif haklarını yürüten ONK Ajans tarafından Penguin ile anlaşma yapıldığı duyuruldu. Penguin, Modern Klasikler dizisinde yer vereceği ‘Kürk Mantolu Madonna’nın İngilizce çevirisini, 2016 yılının ilk aylarında yayımlayacak. Dizi kapsamında geçtiğimiz yılın başında Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ de yayımlanmıştı. ‘Kürk Mantolu Madonna’nın ONK Ajans aracılığıyla bugüne dek Almanca (Dörlemann), Fransızca (Le Serpent a Plumes), Rusça (Ad Marginem Press), Hırvatça (Hena Com), Arapça (Sphinx) ve Arnavutça (Shkupi) çevirileri yayımlandı. İspanyolca (Salamandra), İtalyanca (Scritturapura), Hollandaca (Verlag Van Gennep) ve Gürcüce (Ustari) baskılarıysa hala yayına hazırlanıyor.

700 BİN BASKI YAPTI

1983’ten bu yana Yapı Kredi Yayınları’nın (YKY) bastığı ‘Kürk Mantolu Madonna’; yayınevine geçtiği günden bu yana 67 bin baskı yaptı, 700 bin adetlik satışa ulaştı. ‘Kürk Mantolu Madonna’, son 4 yıllık süre içinde ayda ortalama 10-15 bin arasında bir adet sayısına ulaşarak hala satmaya devam ediyor. Kitabın ilk baskısı ise 1943 yılında Remzi Kitabevi tarafından yayımlanmıştı.

haberturk

Yorum Yapmasam Olmaz :)