2023/09/26

kaderin-pin-kodu-dougles-forbesBu sayılar nereden çıktı derseniz kesinlikle sorumlu kişi Zer Yayınlarından çıkan ”Kaderin Pin Kodu”kitabının yazarı Doulas Forbes. 35871843 benim Pin Kodum oluyor. Güney Afrikalı fizikçi Douglas’a göre kaderimizin gizemi doğum tarihimizin matematiğinde gizli. Aslında geçmiş yüzyıldan beri gelen kabala, astroloji, burçlar, gibi pek çok ezoterik bilim insanların doğum tarihinin insanların kişiliklerini ve yaşam şekillerini etkilediğine inanıyorlar. Bunlarla ilgili binlerce hikaye, kanıt ve araştırmalar yapıldı, hala da yapılıyor. İnanın ya da inanmayın bir bilim adamı çıkıp kişiliğinizle ilgili merak ettiğiniz şeylerin hepsini öğrenebileceğinizi söylese eminim kayıtsız kalamazsınız. Nasıl kendimiz ve sevgilimiz için aman boşver inanmıyorum desek de göz ucumuzla burç uyumlarına bakıyorsak, pin kodumuzu da öğrenmemizden zarar gelmeyeceğini düşünüyorum.

Kaderin Pin Kodu, hepimizin kendine sorduğu “ben kimim”, “güçlü ve zayıf alanlarım ne?”, “görevim ne?” gibi sorularınızı yanıtlamanın yanında özel hayatınızla ve ilişkilerinizle de ilgili size önemli şeyler  anlatan bir rehber niteliğinde. İlk kez Güney Afrika’da geliştirilen bu yöntemin doğruluğu da kanıtlanmış üstelik.

Yapılan çalışmalar, Pin Kodu sisteminin %98 başarı oranı ile kişilik analizi yapabildiğini göstermiş. Bence çok iddialı bir rakam. Kitabı okumuş biri olarak kesinlikle beni tarif ettiğini düşünüyorum.

Kendinizi tanımlamanız için bir yol arkadaşı olarak yanınıza alabilirsiniz. Kitabın önsöz ve arka kapaklarında da Yılmaz Erdoğan,Mehmet Coşkundeniz ve Saba Tümer’in yorumları mevcut.

Peki Pin Kodu’nun İçeriği Nedir?

kaderin-pin-kodu4Pin kodu toplamda 8 haneden oluşuyor, her bir hane sizin kişiliğinizin bir yönünü ifade ediyor. Ama 9.hanesi var ki o da Yaşam Duygusu’nu tanımlıyor. Benim pin kodum 35871843 ve 9.hanedeki rakamım 3.Yani Varoluş amacım ve görevim 3 rakamıyla tanımlanıyor. Kitaba göre benim yaşam amacım organize etmek ve karmaşadan düzen oluşturmak. Tabiki bunu hayatınızın neresinde uygulayacağınız sizin elinizde.

1. hane: Kişilik
2. hane: Sosyal bilinci
3. hane: Küresel bilinçlilik
4. hane: Yaşam döngüsü
5. hane: Ders
6. hane: İçsel benlik
7. hane: İçsel çocuk
8. hane: Ruh duygusu

Kendi Pin Kodu’nuzu Hesaplayın?

Hesaplaması çok kolay. Bir internet sitesinde verilen örnek şöyle;

Örnek: 02.11.1977

1. hane rakamın hesaplanması: Doğduğu gün olan 2’dir. Çift hanelileri toplayarak tek haneli rakama indirgemek gerekir. 2

2. hane rakamın hesaplanması: Kasım 11. ay olduğu için ikinci hane rakamı 1+1 =2‘dir.

3. hane rakamın hesaplanması: Doğum tarihinin tek tek toplamının tek haneye indirgenmesidir. 1+9+7+7=24=2+4=6

4. hane rakamın hesaplanması: İlk üç rakamın toplamından oluşur. 2+2+6= 10= 1 +0 =1

5. hane rakamın hesaplanması: Birinci hane ile dördüncü hane toplamıdır. 2+1= 3

6. hane rakamın hesaplanması: Birinci hane ile ikinci hane rakamı toplamıdır. 2 + 2= 4

7. hane rakamın hesaplaması: 2.hane ile 3. hane rakamı toplamıdır. 2 + 6 = 8

8. hane rakamın hesaplanması: 6. hane 7. hane rakamı toplamıdır. 8 +4=12= 1+2=3

Aslında hanenizdeki her bir sayının anlamları mevcut. Ama sadece bu anlamlar yetmiyor, her bir hanedeki sayınızın da o hanedeki anlamı değişiyor. Benim araştırmalarımda bulabildiğim genel özellikler bunlar ama diğer bütün soruların cevabı beyaz kitapta:

1: Hava Elementi – YARATICI

Güçlü Yönleri: Lider, canlı, parlak, do-kunsal, neşeli, yaratıcı, gururlu, hevesli, konuşkan, güvenli, girişken.

Zayıf Yönleri: Değişken, gürültücü, agresif, rahatsız, hoşgörüsüz, homurdanan, kendine güveni az, uyuşuk, deperesif, egoist, mızmız.

2: Su Elementi – BESLEYEN

Güçlü Yönleri: Besleyen, bakan, sakin, gözlemci, cool, yumuşak, istikrarlı, eve düşkün, domestik, sosyal, kendine yeten.

Zayıf Yönleri: Duygusal, ağlamaklı, savunmacı, geri çekilen, koruyucu, fırtınalı, irrasyonel, duyarlı, melankolik, aniialj değişen, somurtkan.

3: Ateş Elementi – ORGANİZATÖR

Güçlü Yönleri: Organize, adayan, bağımsız, iyimser, dinsel, hayat dolu, samimi, hay-vansever, azimli, ciddi.

Zayıf Yönleri: Yanlış yönlendirilen, düşmanca, korku dolu, fanatik, savunmacı, davranış bozukluğu olan, küskün, kayıtsız, kaba öfkeli.

4: Toprak Eelementi – BÜTÜNLÜK

Güçlü Yönleri: Bireysel, esrarengiz, farklı, hedefleri olan, sadık, alışılmışın dışında,kahin, yaşa ve yaşatçı, zeki, adil, devrimci, şaşırtıcı.

Zayıf Yönleri: Gizli, eksantrik, şok sözler eden, alışılmamış, kinci, heyecanlı, patavatsız, önyargılı, önceden tahmin edilemez, yalancı, sabit fikirli, aldatan.

5: Hava Elementi – KAŞİF

Güçlü Yönleri: Zarif, mizahçı, dışa dönük, analitik, entelektüel, sonuca giden, esnek eğlenceli, duygusallığa kapılmayan, mantıklı.

Zayıf Yönleri: İsyankar, rahatsız, eleştirel, sivri dilli, yoğun, uçan, zor, ters, sinirli.

6:Ateş Elementi – KARİZMA

Güçlü Yönleri: Büyüleyici, şefkatli, romantik, seksi, uyumlu, duygusal, sıcakkanlı, arkadaş canlısı, iyi, müzakereci, huzurlu.

Zayıf Yönleri: İllüzyon gören, asm, duygusal, kendine dönük, uyumsuz, talepkar, müsrif, küsen, yapışkan, kıskanç.

7: Su Elementi – İDEALİST

Güçlü Yönleri: Sakin, muhafazakar, tapan, sanat sevgisi olan, kendini çeken, bağımlı, bağlanabilen, rafine, araştıran, idealist.

Zayıf Yönleri: Kinci, münzevi, yalnız, duygusuz, radikal, ruh hali değişken, yoğun endişeli, ifadesiz, ihtiyatlı, kontrolcü, utangaç.

8: Toprak Elementi – GÜVENİLİR

Güçlü Yönleri: İstikrarlı, sabırlı, destekleyen, deneyimli, bilge sorumlu, güvenli, ciddi, gayretli, kayıtsız.

Zayıf Yönleri: Güvensiz, yoğun, obsesif, göstermeyen, hesapçı, manipülatif, hareketsiz, kurban hisseden, zorba, kurbanfck koyun rolü oynayan.

9: Elementi yok – ÇOCUK

Güçlü Yönleri: Biricik, naif, artistik, kararlı, perspektif, incinebilir, masum, verici, çocuksu, dürüst.

Zayıf Yönleri: Çelişkili, karışık, safça, dürtüsel, unutan, gururlu, düşük özgüvenli, inatçı, belirsiz, sabırsız.

Forbes, şu anda hem iş alanında hem de eğitim alanında Pin Kod sistemini kullanarak danışmanlık yapıyor. Aynı zamanda bireysel danışmanlık da veren Forbes, “İnsanın Pin Kodu”, “İlişkilerin Pİn Kodu” ve “Kaderin Pin Kodu” adlı üç kitabın yazarı. Türkiye’de de bireysel ve kurumsal pin kodu danışmanlığı veriliyor.Bu konuyla ilgili daha derin bilgi edinmek isteyenler http://www.pinkodtr.com/ ve http://humanpincode.blogspot.com/ adreslerine mutlaka uğrayın.

Siz de merak etmediniz mi?

Yazarın dediği gibi;

“Doğduğumuz gün, bizim şablonumuz olur. Sahip olduğumuz gizli güç ve tüm olasılıklarımız var oluşumuza o gün kazınır.”

Gizem Sakallı

gzmskll@gmail.com

Yorum Yapmasam Olmaz :)