MEZBAHA KUĞULARI

mezbaha-kugulari

Goethe Institut ve Kumbaracı50 işbirliğiyle gerçekleştirilen okuma tiyatrosu etkinlikleri “Mezbaha Kuğuları” ile devam ediyor.
 
KISA NOTLAR

Mezbaha Kuğuları Berlin Duvarı’nın yıkılışının göçmen gözüyle hikayesi…

Mezbaha Kuğuları, farkli hikayelerle  bölünen ve sonra tekrar birlesen Berlin’e şimdiye kadar bakılmayan bir yerden, duvarın dibinde yaşayan göçmenlerin penceresinden bakıyor.

Berlin Duvarı’nda top sektiren Kreuzbergli çocuğun duvar yıkılınca karşısında gördüğü kıza aşkı, Türkiye’den hayallerinin ülkesine mülteci olarak gelen öğrencinin komünizme ağıtı, ekmek arası döneriyle Doğu Almanya’yı fetheden işadamının kaybolan masumiyeti…

Hem Berlin Duvarı’nın şekillendirdiği ve yıktığı göçmen hayatların, hem de 20.yüzyılın son çeyreğindeki Almanya’nın  trajikomik hikayesi.

28 Nisan Pazar

Hakan Savaş Mican’ın yazıp Sibel Arslan Yeşilay’ın Türkçeye çevirip okuma tiyatrosu formunda hazırladığı etkinlik 28 Nisan Pazar saat 20.30’da Beyoğlu ’ndaki Kumbaracı yokuşu’nda bulunan tiyatro mekânı Kumbaracı50’de geçekleştirilecek.

Mert Tanık, Bedir Bedir, Gökhan Bozkurt, Ali Barışık, Ceren Moray ve Gülşah Fırıncıoğlu tarafından gerçekleştirilecek okumanın ardından oyunun yazarı Hakan Savaş Mican’la söyleşi yapılacak.

Oyun, farklı hikâyelerle bölünen ve sonra tekrar birleşen Berlin’e duvarın dibinde yaşayan göçmenlerin penceresinden bakıyor. Berlin Duvarı’nda top sektiren Kreuzbergli çocuğun duvar yıkılınca karşısında gördüğü kıza aşkı, Türkiye ’den hayallerinin ülkesine mülteci olarak gelen öğrencinin komünizme ağıtı, ekmek arası döneriyle Doğu Almanya ’yı fetheden işadamının kaybolan masumiyeti oyunun odak noktalarından.

NOT: bilet fiyatları tek perde için 10 Lira olup Etkinlik hakkında detaylı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)