2023/05/29

anansi-cocuklari-neil-gaimanBilim kurgu ve fantezi romanları ile tanıdığımız  İngiliz yazar Neil Gaiman’ın 2005 tarihli kitabı olan “Anansi Çocukları”, İthaki Yayınları’ndan Murat Özbank çevirisiyle 11 Temmuz’da okuyucular ile buluşuyor.

Sadman serisi, Yokyer, Yıldız Tozu, Mezarlık Kitabı, Cinayet Sırları, Paniğe Kapılma gibi kitapları ile Türk okuyucularının da gönlünde taht kuran Gaiman,  “Anansi Çocukları” adlı kitabında yeryüzü üzerinde söylenegelen tüm öykülerin sahibi örümcek-tanrı Anansi’nin ve çocuklarının macerasını anlatıyor.

ARKA KAPAK:

Karanlık, korkutucu ve büyülü dünyalara eğlence, mizah ve samimiyetle bambaşka bir tat kazandıran Neil Gaiman, bu kez okurunu, yeryüzü üzerinde söylenegelen tüm öykülerin sahibi örümcek-tanrı Anansinin ve çocuklarının macerasına kulak vermeye çağırıyor.

Her şey Şişko Charlienin, ölen babasının aslında bir tanrı olduğunu öğrenmesiyle başlar. Bu yetmezmiş gibi Şişko Charlie, Örümcek adında gizemli bir kardeşi olduğunu da öğrenir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır; insanlar için de, tanrılar için de…

Anansi Çocukları, British Fantasy Society’nin verdiği En İyi Roman ödülüyle Locus dergisinin verdiği En İyi Fantazi Romanı ödülünü aldı.

Yorum Yapmasam Olmaz :)