2023/11/30

okan-bayulgen-kadinlar-ve-kuaforlerOkan Bayülgen’in Eczacıbaşı Schwarzkopf ile birlikte kuaförlerde çektiği fotoğraflardan oluşan yeni sergisi “Kadınlar ve Kuaförler”  Kanyon’da açıldı.

Kadınların kuaförlerde geçirdikleri zamandan aldıkları keyfin peşine düşen Okan Bayülgen’in sergisine yoğun ilgi gösteriliyor.

Okan Bayülgen; “Kadınlar ve Kuaförler” sergisine ilham veren duyguyu şöyle anlatıyor: “Bir kadınla aldığı profesyonel hizmet arasında, ticareti aşan o ilişkiyi… Bir kadının gözleri ile ‘Tamam oldu bu iş!’ diye onayı verdiği anı… Aynadan seken, başka bir kadına ait mesajı yakalayan bir başka kadını… Sırasını bekleyenin diğer kadını süzen gözleri… Acaba objektifim benim anlamadığım bu gerçeklikleri, benden gayrı yakalayabilecek miydi? Sonuçta bu fotoğraflar ortaya çıktı! Kadınların anlayamadığım ve anlayamayacağım kimyalarını anlatabilmek için kimyasal yöntemlerle (analog fotoğrafçılık) çalıştım. Baktığınızda, belki biraz daha baktığınızda doğal olanı görebileceksiniz.” ve şöyle devam ediyor.

“Yaşlandım. Saçlarımı boyatmaya başladım. Bundan uzun yıllar önce, yaşlanmıştım zaten. Saçlarım çok erken ağardı. O yıllarda, ya oynadığım bir oyun nedeniyle saçlarımı boyatmam gerektiğinden ya da her zaman olduğu gibi kadınların zoruyla kadın kuaförlerine gitmeye başladım. Bunca yıldır kadınların kuaförlerde nasıl saatlerini, hatta tüm günlerini geçirebildiklerine şaşıp kaldım. Bana on dakikada afakanlar basarken, bu kadınlar özgür iradeleriyle, güle oynaya, salonlarda vakit geçirebiliyorlardı.”

Sergi, 31 Mayıs’a kadar Kanyon AVM’de görülebilecek.

Yorum Yapmasam Olmaz :)