OXFORD İLE EDEBİYAT FESTİVALİ

seferihisar-edebiyat-gunleri

Birbirinden ünlü yazarları ve şairleri okurlarıyla bir araya getirecek olan Seferihisar Edebiyat Günleri, Türkiye’nin ilk “Sakin Şehri” Seferihisar’da 22 Haziran’da başlıyor.

Oxford ve 19 Mayıs Üniversiteleri ortaklığıyla dünyadaki ilk Yaratıcı Yazarlık Merkezi’nin temelini atmaya hazırlanan Seferihisar, bu yıl ilk kez düzenlenecek bir edebiyat festivaline kapılarını açacak.

22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Seferihisar Edebiyat Günleri’nde gündüzleri yazarlık atölyeleri, akşamları ise Sığacık Kaleiçi’nde şiir geceleri, çeşitli söyleşiler ve müzik dinletileri düzenlenecek.

Söyleşiler

Murathan Mungan açılışını yapacağı festivale Küçük İskender,  Bejan Matur, Orhan Alkaya, , Mehmet Yaşin, Haluk Şahin, Cezmi Ersöz, Gonca Özmen, Hüsnü Arkan, Mehtap Meral, Serra Yılmaz , Emrah Serbes, Murat Uyurkulak ise şiir/söyleşi gecelerine katılacak diğer isimler.

Atölye Çalışmaları

1 hafta sürecek bu atölye çalışmalarında, katılımcılar yazarlarla aynı tesiste konaklarken Seferihisar’ın güzelliklerini görme şansı da bulacak. Atölye çalışması yapacak yazarlar ise Pınar Kür, Mario Levi, Ayfer Tunç, Murat Gülsoy, İnci Aral, Buket Uzuner, Gülşah Elikbank, Neslihan Acu ve Latife Tekin.

NOT: Başvuru için 0232 743 39 60 nolu numarayı arayabilir, atölyeler dışındaki bütün etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)