2023/12/06

Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu işbirliğiyle sahnelenen  “Popüler Gerçek”, 17 Mart’ta KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Genç oyun yazarı Cem Uslu’nun yazıp yönettiği “Popüler Gerçek”, dünyada görülmemiş bir şey gerçekleştirerek, sanal dünyayı tiyatro sahnesine taşıyor.

Sosyal medya üzerinden yapılacak canlı yayınlarla sadece salonda bulunan izleyicilerin değil, internetin bulunduğu her yerde, insanların twitter üzerinden katılım gösterebileceği oyun, insanların gösteriş bağımlılığını, yapmacık bir anlayışın toplumumuzu nasıl yozlaştırdığını trajikomik bir dille yüzümüze vuruyor. Ve “Sizin Popüler Gerçeğiniz Ne?” sorusu ile de çağın en temel sorununu düşünmemizi sağlıyor.

Cem Uslu’nun kaleme aldığı ve aynı zamanda oynadığı “Popüler Gerçek” oyununda, Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz’ın performansları da göz dolduruyor. Müziğin Orhan Enes Kuzu’ya ait olduğu oyunun sahne tasarımında Başak Özdoğan ve ışık tasarımında da Erdem Çınar bulunuyor.

“Popüler Gerçek” konusu

Dünyaca tanınan bir bilişim firması olan Virtual’ın Türkiye Ofisi, bir artırılmış gerçeklik oyunu yarışması düzenlemiştir. Yarışmayı kazanan talihli kişinin ödülü, Virtual Turkey’in “kreatif ve eğlenceli” ofisinde 1 saat boyunca misafir edilmek olacaktır.

Her günkü gibi bir iş gününün bitiminde, Virtual Turkey’in Pazarlama Bölümü’nde çalışmakta olan Çiğdem ve Serhat, yöneticileri Saadet Erenç’in görevlendirmesiyle bu talihliyi ağırlamak üzere fazla mesaiye kalırlar. Kendilerine aynı bölümde stajyer olarak çalışan Lalin de eşlik eder. Derken bekledikleri misafir çıkagelir. Fakat bu “tuhaf” davetli ne “bekledikleri gibi” bir misafirdir ne de sanıldığı gibi sadece 1 saat misafir olup gitmeye niyetli görünmektedir!

Yazan ve Yöneten: Cem Uslu
Sahne Tasarımı: Başak Özdoğan
Işık Tasarımı: Erdem Çınar
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Oynayanlar: Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz, Cem Uslu.

Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği Popüler Gerçek oyununun biletleri ise 46 TL’den başlıyor.

Ekip Tiyatrosu ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Yorum Yapmasam Olmaz :)