REDDIT AMA ‘DA STEPHEN KING SOHBETİ

Stephen King,  “Kubbe’nin Altında” (Under the Dome)  serisine ve Joyland adlı yeni kitabına destek için Reddit AMA (Ask Me Anything – Bana herşeyi sor) toplantısına katıldı.

Toplantıda birçok bilgiyi kendi ağzından öğrenmiş olduk:

stephenking-joyland

1. Madde kullanmayı bıraktıktan sonra basılan, bazı ilk dönem  kitaplarını tekrar yazabilemeyi ümit ettiğini söylüyor

“Uyuşturucu ve alkol hayatımdan gidene kadar, ilk dönem kitaplarımı geri istiyorum. Çok kötü değiller, fakat daha iyi olabilirdiler. Kayitlara geçmesi açısından, çoğu çalışmam, düz ve sade bir biçimde yapılmıştı.”

2. Kara Kule ‘yi (The Dark Tower ) beyaz perdeye getirmek istiyor. 

“Kara Kule ‘ serisini filme  ve  genç Roland’ın maceralarını TV dizisine dönüştürme fikrinden  hoşlanıyorum. Üzerlerinde değişiklik yapıp oynamayı ve yeni şeyler denemeyi seviyorum.”

3.  Beyaz perdede bir  aktör olarak en iyi yansıtılan karakteri… 

“Kathy Bates müthiş bir Annie Wilkes karakteriydi. Ama  Stand By Me ‘de dört çocuğu oynayan karakterleri seçerdim. Karakterlerden River Phoenix en çarpıcı olanıydı.”

4. Kendi romanları içinde en sevdiği…

Bir aşk hikayesi.”  (Lisey’s Story)

5.  En kötü korkusu…

“Alzheimer hastalığı.”

stephen-King-reddit-ama

6. Sabırla reddedilmenin üstesinden nasıl geldi 

“Sadece bir sonraki  hikayeme devam ettim – Rededilmeyle başa çıkmak için devam etmekten başka bir yol yok, kapıyı çalmaya devam.”

7. İşiyle ilgili efsanevi rock yıldızlarıyla sohbet etmekten hoşlanıyor.

“Büyük bir Ramones fanıyım, ve radyo istasyonum, onları  Bandor’da konser vermeleri için davet etti. Müthiş bir rock’n roll şovu verdiler. Konser sonrasında akşam yemeği yedik ve Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary ) hakkında konuştuk. Sonrasında şarkılar geldi. Müthişti. AC/DC ‘yi Maximum Overdrive ‘a getirmek de müthişti.”

8. Ancak Led eppelin’inden hoşlanmıyor

“Tüm zamanların en favori müziği mi? Muhtemelen Creedence Clearwater Revival. Ama AC/DC ‘ye yakınım.. Ve The Temptations.. the Stones.. ah dostum, beni konusturtmayın. Sadece Led Zeppelin değil.”

9. E-kitap okuyucularına karşı tufah bir endişesi var  

“Hikayeleri seviyorum. Teslimat sistemi, iyi bir hikayeden daha önemli değil benim için. Ben şunu söyleyeceğim: Bir kitabı tuvalete düşürürseniz, kısa devre yapmaz. Ve bir çoğumuz banyoda kitap okuruz.”

10. Karakterlerinin önderlik etmesini istiyor.

“Hikaye anlatmanın en önemli yanı, karakterlerin önderlik etmesini sağlamaktır, ve onları  yapmak istemedikleri şeylere zorlamaya çalışmamaktır.”

11. Örümceklerden korkuyor.

“Şey, her zaman yaratıklar ya da örümcekler değil, ama bir düşünün: örümcekler yeryüzünün en yaratığımsı varlıklarından biri değil de ne?  Onlarla ilgili birşey var bende. Genelde yılanları kullanmam, çünkü beni korkutmaz.”

12.  Sinema için yazdığı en favori şey…

“…the Storm of the Century mini dizileri. Onlar için hala kendimi iyi hissederim.

13. En favori TV dizisi…

The Americans.”

14.  Başka bir yaşamda öğretmen olabilirmiş.

“Yazıyor olmasaydım, okulda eğitim veriyor olurdum, ama bu benim kısmetim olurdu. Bir dereceye kadar büyük kazanımlar, başka insanların karar vereceği birşey. Kendimi hep neşeli tutmaya çalışırım. Bunu yaptığım hergün iyi bir gündür.”

 

One Comment

  1. cem says:

    Kara Kule film olsun!!!

Yorum Yapmasam Olmaz :)