2023/12/01

Çavdar Tarlasındaki Çocuklar,  Franny ve Zooey gibi unutulmaz romanların sahibi, 2010 yılında kaybettiğimiz  ABD’li yazar J. D. Salinger‘ın Cornish, New Hampshire’daki evi satışa çıktı.

Evin şu anki sahibi Joan Littlefield, 1980 yılından beri bu evde oturuyor ve  12 dönümlük bir arazinin üzerine inşa edilmiş bu ev için tam tamına $679,000 istiyor. Eğer elinizde o kadar para var ise bu eve sahip olabilirsiniz.

JD Salinger's house

Ama dikkat ! Evin içerisinde Salinger’in hayaleti dolaşıyor olabilir.

jd-salinger-J. D. Salinger, mahremiyetini korumasıyla ün salmış bir yazardı. 1950’lerde sosyal hayattan elini eteğini çekmiş ve  Çavdar Tarlasındaki Çocuklar romanının başarısından sonra New York’tan taşınarak New Hampshire’daki bu eve yerleşmişti. Huysuzluğu ile bilinen yazar, kendisiyle röportaj yapmaya gelen muhabirleri bile hoş karşılamıyordu.

Evin satışıyla ilgilenen emlakçı evi “bu çekici ev, ağaçlar ve çiçeklerle sarılmış büyüleyici bir bahçeye sahip. Yolun iki tarafında uzanan ağaçlar, yazarın çok önem verdiği mahremiyetini koruyor. Bahçesi uzanıp hayal kurmak için oldukça elverişli bir ortam sunuyor.” şeklinde tanımlıyor.

Valley News gazetesinde çıkan habere göre ise ev “yastıklar, kristal vazolar ve pembe-turuncu tonlarının ağırlıkta olduğu kumaşlarla döşeli. Littlefield ailesine otuz yıl hizmet eden bu ev hala bir yazarın sahip olduğu rahat atmosferi yansıtıyor.”

Yorum Yapmasam Olmaz :)