2023/11/30

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması, Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 13. kez düzenlenecek. 2001 yılında düzenlenen ilk yarışma “Deneme” türünde iken,  yarışma bu yıl “Araştırma – İnceleme” kategorisinde düzenleniyor.

ahmet-hamdi-tanpinar-yarismasi

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması‘nın bu seneki konusu ise   ise “Tanpınar’da Kadın” olacak.
Son Katılımın 9 Mayıs 2014’te olacağı yarışmanın jürisinde Prof. Dr. Abdullah Uçman, Hilmi Yavuz, Ali Çolak, Prof.Dr. Handan İnci, Ali Osman Dönmez, Metin Önal Mengüşoğlu ve İhsan Deniz yer alıyor.

Katılma Koşulları

1.       Yarışmanın son başvuru tarihi 9 Mayıs 2014 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Postadan kaynaklı gecikmeden Belediyemiz sorumlu değildir. Eserler iade edilmeyecektir.
2.       Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
3.       Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
4.       Yarışmaya katılım bir(1) eserle, metin uzunluğu 5-20 sayfa ile sınırlandırılmıştır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
5.       Araştırma-İnceleme yarışmasının genel konusu “Tanpınar’da Kadın” olarak belirlenmiştir.
6.       Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese gönderecektir.
OSMANGAZİ BELEDİYESİ / Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü:
Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10  BURSA
7.       Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde gönderilecektir.
8.       Eserler; Hilmi YAVUZ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Prof. Dr. Handan İNCİ, Ali ÇOLAK, Ali Osman DÖNMEZ, Metin Önal MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZ’den’den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
9.       Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.000 TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)
10.   Yarışmanın sonuçları 05 Haziran 2014 tarihinde açıklanacak, ödüller düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
11.   Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
12.   Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

Yorum Yapmasam Olmaz :)