2023/11/30

Trump Towers Alışveriş Merkezi’nde bu yıl Sahaflar Birliği Derneği’nin desteği ile ilk kez “Kitaplar Arası Yolculuk” adı altında düzenlenen “Trump Sahaf Günleri” bugün saat 15:00 te gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile ziyaretçilere açıldı.

trump-sahaf-gunleri-giris

Açılış konuşmasında konuşan Prof. Dr. Ali Atıf  Bir, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara üzüldüğünü ifade ederek, asıl sorunun aslında Avm’lerin olmadığı, Avmlerde de güzel şeylerin yapılabileceğini ve bunu bu tür organizasyonlar ile gösterebilecekleri söyledi.ali-atif-bir-trump-sahaf-gunleri

 Atıf, evinde 12 bin adet kitap bulunduğunu ve her geçen gün de bu sayının arttığını ifade ederek kitaba olan sevgisini de dile getirdi. Atıf sahaflardan aldığı kitaplara daha fazla değer verdiğini çünkü alınan her bir kitabın bir yaşanmışlığı yansıttığını hatta biraz önce almış olduğu bir kitabın ilk sayfasında gördüğü arapça yazılarının dikkatini çektiğini ve hemen bunu çevirtip ne olduğunu merak ettiğini söyledi.

Atıf, ayrıca gençlerin daha fazla kitap okuması gerektiği ve sahaflara daha fazla önem vermeleri gerektiğini söyleyerek, “Trump Sahaf Günleri”nin gelecek senelerde de devam edeceği müjdesini verdi.

İlk gününde yoğun ilginin olmadığının görüldüğü festivalde yarın(2 Haziran) Selim İleri, Doğan Hızlan, Sibel Oral, Nedret İşli söyleşi verecek.

Trump Towers Alışveriş Merkezi’nin sergi salonunda düzenlenen Trump Sahaf Günleri 16 Haziran’a kadar açık olacak.

İşte “Trump Sahaf Günleri”nden İlk Kareler

trump-sahaf-gunleri-anna-karenina

trump-sahaf-gunleri

trump-sahaf-gunleri-hafta-dergisi-ataturk

trump-sahaf-gunleri1

aziz-nesin-zubuk-ugur-mumcu-bir-pulsuz-dilekce

trump-sahaf-gunleri2

trump-sahaf-gunleri-Lolita-Nabokov

Salih Gümüştaş

salihgumustas@gmail.com

Yorum Yapmasam Olmaz :)