2023/09/19

Kasım ayı kitapsever İstanbullular için sadece tek bir şey demek: TÜYAP Kitap Fuarı. Geri sayım çoktan başladı!

tüyap kitap fuarı

35 yıldır aralıksız devam eden TÜYAP Kitap Fuarı, bu yıl  12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.  Bu yılki teması “Felsefe ve İnsan” olarak belirlenen fuara, onur konuğu olarak da Filozof Akademisyen Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi katılacak.

Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olan fuar, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuarın son günü olan 20 Kasım 2016 Pazar günü ise TÜYAP Kitap Fuarı saat 19.00’da bize bu yıllık veda edecek. 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı da kitap fuarıyla eş zamanlı olarak gezilebilecek.

Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 35. yaşında ayrıca Almanya’yı da konuk etmeye hazırlanıyor. Konuk ülke Almanya’nın standı Uluslararası Salon kapsamında fuarın ilk 4 günü (12-15 Kasım 2016) ziyaretçilere açık olacak.  Almanya ülke standında Alman edebiyatı ve kültürüne yer verilecek. Fuarda, Onur Konuğu ülke etkinlikleri kapsamında söyleşi, panel, yayıncılarla profesyonel buluşmalar ve çocuk etkinlikleri de düzenlenecek. Onur Konuğu Almanya, “Worte Bewegen / Sözcüklerin Etkisi” teması kapsamında dört gün boyunca düzenlenecek etkinliklerde fuar ziyaretçilerini ağırlayacak. Almanya’nın önde gelen yazarları, İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak.

Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla dokuz gün sürecek etkinliklerin yanı sıra çocuklar için atölyeler ve yazarların katılımıyla söyleşiler gerçekleştirilecek. Yüzlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluşacak. Fuar boyunca 50’den fazlası çocuklara yönelik olmak üzere, 300’e yakın kültür etkinliği düzenlenecek.
Ulaşımın Söğütlüçeşme – Beylikdüzü metrobüs hattı ile sağlanabildiği İstanbul Kitap Fuarı için ayrıca Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi Otoparkı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Fındıklı) önünden de karşılıklı servisler düzenlenecek.
Ayrıntılı bilgi için İstanbul Kitap Fuarı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)