2023/01/28

Uluslararası Felsefe Günleri bu yıl İstanbul’da 6-9 Eylül tarihleri arasında Kadıköy’de gerçekleşiyor.

Uluslararası Felsefe Günleri bu yıl İstanbul’da 6-9 Eylül tarihleri arasında Kadıköy’de gerçekleşiyor. Her yıl farklı ülkelerde Uluslararası Felsefe Enstitüsü tarafından düzenlenen ve insanlığı ilgilendiren önemli konulara felsefeci gözüyle bakılan kongrenin organizasyonuna bu yıl İstanbul ev sahipliği yapıyor. Kongrenin İstanbul’daki organizasyonunu ise Kadıköy Belediyesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Kuçuradi Felsefe ve İnsan Hakları Vakfı düzenliyor. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek kongrenin bu yılki başlığı “Değer, Değerler ve Anlam” .

Katılımın ücretsiz olduğu ve simültane çevirinin yapılacağı kongreye, Romanya Millî Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı ve aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru, Enstitüsü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi ve Enstitüsü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois başta olmak üzere dünya çapında isim yapmış birçok değerli felsefeci konuk oluyor. Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin öncülük ettiği kongre, insanlığın güncel sorunlarına felsefe penceresinden bakmayı ve katılımcılarına yeni anlamlar katmayı hedefliyor.

Açılış Töreni, 6 Eylül Salı Günü (bugün) Saat 10.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrenin oturumları 9 Eylül akşamına kadar Caddebostan Kültür Merkezi ve Maltepe Üniversitesi Marma Otel İstanbul’da devam edecek.

uluslararasi-Felsefe-gunleri-brosur

Ayrıntılı bilgi için;

İletişim: Kadıköy Belediyesi Basın Bürosu: (0216) 5425087

Caddebostan Kültür Merkezi : (0216) 3862949
Yorum Yapmasam Olmaz :)