2023/01/27

Dünya edebiyatının önemli isimlerinde biri olan Umberto Eco, Orhan Pamuk ile Boğaziçi Üniversitesi’nin 150. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde ortak bir söyleşi düzenleyecek.

İtalyan Kültür Merkezi, İtalyan Büyükelçiliği, İtalyan Başkonsolosluğu, Boğaziçi Üniversitesi ve Şehir Üniversitesi’nin birlikte Nisan ayında İstanbul’a getireceği Umberto Eco, iki etkinliğe katılacak.

umberto-eco-orhan-pamuk

İlk etkinlik, 9 Nisan’da saat 17:00’de, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşecek olan Orhan Pamuk – Umberto Eco söyleşisi olacak. “Gerçekler, Kurgu ve Tarih Üzerine Bir Diyalog” konulu konuşmada, ikiliye Bologna Üniversitesi profesörlerinden Patrizia Viola eşlik edecek. Edebiyat, roman ve romancılık konuları üzerine konuşulacak olan bu etkinlik son yılların en önemli birlikteliği olarak anılıyor.

Ayrıca Umberto Eco 10 Nisan günü Tepebaşı’ndaki İtalyan Kültür Merkezi’nde Cemal Kafadar ve Patrizia Violi yönetiminde bir söyleşiye daha katılacak. Bir nevi yazar-okur buluşması olacak olan bu etkinlikte Eco, okurlarından gelen soruları yanıtlayacak. Etkinliğe yoğun katılım olması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için Boğaziçi Üniversitesi veya İtalyan Kültür Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)