2024/04/19

“Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” sergisi Kadıköy Belediyesi’nin katkıları ile 25 Ocak’ta sanatseverler ile buluşacak.

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” sergisi 25 Ocak’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde pek çok sanat atölyesi bulunuyor. O sokaklarda atölyesi olan 17 sanatçı “Yeldeğirmeni” temalı bir sergi açacak.

Kentsel yapılaşmanın ana tema olarak belirlendiği Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” sergisinde; her sanatçının farklı yorumlarla ortaya çıkardığı heykel, resim, fotoğraf ve video-art türünde eserler yer alacak.

Yeldeğirmeni’nde atölyesi bulunan Volkan Kızıltunç, Burçin Erdi, Barış Gülen, Beyza Boynudelik, Burak Eren Güler, Eda Taşlı, Elvan Ekren, Enis Malik Duran, Gökhan Deniz , Güneş Çınar, Hülya Bakkal, Kerem Ağralı, Murat İrtem, Nur Gürel, Yücel Kale, Zeynep Papuçcu’nun eserlerinin yer aldığı sergi 11 Mart tarihine kadar CKM Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Yeldeğirmeni daha öncesinde de pek çok sanat faaliyetlerinde yer almıştı.

Bunlardan bir tanesi de 2013 yılında gerçekleştirilen içerisinde Kadıköy Yeldeğirmeni’ndeki eski yapıların ve duvarlarında yer aldığı Mural İstanbul Sokak Sanatı Festivali idi.

Yorum Yapmasam Olmaz :)