2024/04/23

‘Okullar Hayat Olsun’ projesine destek olmak  amacıyla Yozgat Eğitimciler Derneği ve Kaynak Kültür Yayın Gurubu tarafından Yozgat ve ilçelerinde düzenlenecek olan ‘Kitap Okuma Şenliği’  projesine Yozgatlılar’dan büyük bir ilgi bekleniyor.

yozgat-kitap-okuma-senligiYozgat Eğitimciler Derneği Başkanı Salih Dedeoğlu, yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan ‘Türkiye Okuyor’ ve ‘Okullar Hayat Olsun’ projelerine destek olmak ve Türkiye’de okuma oranını artırmak amacıyla kitap okuma şenliği düzenleyeceklerini söyledi.Yozgat il merkezi ve ilçelerinde kitap okuma şenliği düzenleyerek, kitap fuarları da açacaklarını bildiren Dedeoğlu, şunları ifade etti: “Kitap okuma şenliği öncesinde, okulların tüm sınıf ve şubelerindeki öğrencilere kişisel öğrenci kumbaraları dağıttık. Öğrenciler, bu kumbarada biriktirdikleri harçlıklarla kendi kitaplarını alabilecekler. Öğrenci, kumbaraları sayesinde yardımlaşma ve ortak bir çalışma yapma fırsatı bulacak, birlikten, bütünlüğün oluştuğu kanaatine varacaklardır. Öğrencilerimiz, harçlıklarından para artırarak ailelerine de böylece ekstradan bir maddi yük getirmemiş olacaklar. Şenlik sonrasında, en çok kitap okutan okula, en çok kitap okuyan veliye ve en çok kitap okuyan öğrenciye ödüller vereceğiz.”

Dedeoğlu, 8 Nisan 2013 tarihinde Yozgat merkezde başlatacakları kitap okuma şenliğine bütün öğrenci velilerini davet etti. Dedeoğlu, “Kitap okuma şenliğini Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi İl Kültür Müdürlüğü ve Kaynak Kültür Yayın Grubu’nun desteği ile düzenleyeceğiz. Bu şenliği düzenlemedeki amacımız, öğrencilerimiz arasında yardımlaşma, tasarruf ve işbirliğini geliştirmenin yanı sıra öğrenci velilerin güncel, ilgi ve isteklerine uygun çok sayıda kitap arasından kitap seçip alabilmelerine imkan sağlamak.” dedi.

Yorum Yapmasam Olmaz :)