2023/01/29

Yunus Nadi Ödülleri’nin bu yıl ki  kazananlar belirlendi.

hayati-sevme-hastaligiAhmet Cemal, Adnan Binyazar, Konur Ertop, Ülkü Tamer ve Murat Gülsoy’dan oluşan seçici kurul, ‘Roman’ dalında Sibel K. Türker’i “Hayatı Sevme Hastalığı” adlı yapıtıyla ödüle değer gördü.

‘Öykü’ dalında Hikmet Altınkaynak, Metin Celâl, Cemil Kavukçu, Osman Şahin ve Celâl Üster’den oluşan seçici kurul, ödülü “Öteki Kışın Kitabı” adlı yapıtıyla Bora Abdo’ya verdi.

oteki-kisin-kitabi

“Şiir” dalında, Ataol Behramoğlu, Egemen Berköz, Muzaffer İlhan Erdost, Doğan Hızlan ve Sennur Sezer’den oluşan seçici kurul, ödülün Hulki Aktunç ve Gültekin Emre’nin birlikte yazdıkları “Opus” adlı kitap ile Arzu K. Ayçiçek’in “Talidomit” adlı kitap dosyası arasında paylaştırdı.

“Karikatür” dalında Behiç Ak, Ercan Akyol, Orhan Erinç, Musa Kart, Kâmil Masaracı ve Tonguç Yaşar’dan oluşan seçici kurul, ödülü Hicabi Demirci ve Halit Kurtulmuş’un karikatürleri arasında paylaştırdı.

opus-gultekin-emre-hulki-aktunc

“Fotoğraf” dalında Hikmet Çetinkaya, İsa Çelik, Ara Güler, Paul McMillen ve İbrahim Yıldız’dan oluşan seçici kurul, ödülü Hasan Hulki Muradi ve Ömer Yağlıdere’nin yapıtları arasında paylaştırdı.

DUYGU ASENA – KADININ HALA ADI YOK ÖDÜLÜ

Sibel K. Türker’in Can Yayınları’ndan çıkan Hayatı Sevme Hastalığı, Yunus Nadi Roman Ödülü’nün yanı sıra Doğan Kitap’ın Duygu Asena’nın anısına saygı duruşu olarak düzenlediği “Kadının Hâlâ Adı Yok” Roman Ödülü’ne de layık görüldü.

Yorum Yapmasam Olmaz :)