ZAMANIN İŞARETLERİ

Genç sanatçıları destekleyen ve bir araya getiren girişimin ilk sergisi Galerist’te 17 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Galerist, günümüz genç sanatçılarını bir araya getirme.ye devam ediyor.  Bağımsız sanatçı girişimi ‘Zamanın İşaretleri’nin aynı isimli sergisi 18 Temmuz – 17 Ağustos 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergide ‘Zamanın İşaretleri’ni meydana getiren sanatçılar Huo Rf, Merve Morkoç ve Sena’nın farklı disiplin ve teknikleri kullanarak ürettiği yeni işleri izleyicilerle buluşuyor.

zamanin-isaretleri-sergisi

Taner Ceylan’ın destek verdiği genç isimlerin bir araya gelmesiyle hayata geçirilen proje; birlikte hareket etmenin gücüne inanan sanatçıların estetik kaygılarını/duruşlarını izleyiciye sunmayı amaçlıyor. Kendi jenerasyonlarının geçirmekte olduğu değişimlerleve  yeni bir dönemin etkisiyle, bağımsız olmayı hedefleyen bu üç sanatçı, ‘Zamanın İşaretleri’ isimli ilk sergilerinde işlerini sanatsal estetik üzerinde konumlandırıyor. Sanat yazarı Hatice Utkan’ın direktör olarak yer aldığı ve Türk Çağdaş sanatının öncü isimlerinden Taner Ceylan’ın ismini verdiği sanatçı girişimi, herhangi bir akımı gözetmeden, dönemin ruhu ve zamanın işaretlerini bahsi geçen sergiler dizisiyle yakalamayı hedefliyor..

Yorum Yapmasam Olmaz :)