2023/11/30

Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı başlayan mücadele bugün de devam edecek. Sinemaseverler  “Emek bizim, İstanbul bizim” sloganıyla  5 Nisan 17.30′da Yeşilçam Sokak önünde buluşuyor. Koruma Kurulu tarafından inşaat için “uygunsuz” raporu verilen Emek Sineması inşaatını durdurmak için, İstanbullular sinemanın önünde buluşuyor. Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi’nin çağrı metninin tam hali:

5nisan-emek-sinemasi

31 Mart 2013’te “Bir kapı açıldı. Geri dönüş yok! Mücadeleye devam “ diyerek araladığımız Emek Sineması’nın kapısı bugün derin bir çukura, bir AVM temeline açılıyor. O gün açtığımız kapının Gezi Parkı’ndaki ağaçların gölgesine ulaşacağını bilmeden haykırmıştık hepimiz, “bu daha başlangıç, mücadeleye devam” diye.

Bugün, belki her zamankinden daha çok, açılmaz sandığımız her kapıya her yüklendiğimizde daha çok güçlendiğimizi, daha çok özgürleştiğimizi hissediyor, biliyoruz.

5 Nisan Cumartesi saat 17:30’da yine, yılmadan, Emek Sineması’ının önünde, bir kent cinayetini daha durdurmak üzere, kurmayı arzuladığımız dünyanın eşiğinde, coşkuyla, arzuyla, öfkeyle, inatla, sebatla buluşuyoruz. Tıpkı, Kuşdili Çayırı’nda, Atatürk Orman Çiftliği’nde ve Taksim Gezisi’nde olduğu gibi. Binbir zorbalıkla, yalanla, gözü dönmüşlükle elimizden alınan Emek Sineması’nın, koruma kurulu tarafından bile uygunsuz bulunarak rapor edildiği inşaatını durdurmaya, Beyoğlu Belediyesi’nin, idarecilerin yapmadığını yapmaya, inşaatı mühürlemeye gidiyoruz!

Emek’in kapıları tekrar Yeşilçam Sokak’a açılana kadar; sokaklar, meydanlar, şehirler sermayenin değil, bizim olana kadar durmadan bağıracağız: “Mücadeleye devam!”

EMEK BİZİM İSTANBUL BİZİM
EMEK SERMAYEYLE UZLAŞMAYACAK

Sendika.Org

Yorum Yapmasam Olmaz :)