2023/01/26

Bu-roman-o-kiz-okusun-diye-yazildi-enver-ayseverMeslek yaşamında çok yönlülüğün günümüzdeki önemli örneklerinden biri olan, tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı ve Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi yazar Enver Aysever’in “ Bu Roman O Kız Okusun Diye Yazıldı ” adlı romanı şu günlerde raflardaki yerini aldı. 1971 yılında İstanbul’da doğan. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Aysever, lise yıllarından beri başta tiyatro olmak üzere pek çok farklı branşta yer alan ve mesleki kariyerinde . Finansal Forum, Varlık, Gösteri, İnsancıl, Cumhuriyet ve Birgün gazete ve dergilerde makale, deneme ve araştırma yazıları yayınlayanTelevizyon Gazeteciliği ve Sahne Sanatları dersleri  veren,   tv 8 kanalı bünyesinde    “Lacivert” , “Haber Aktif” programının içinde “Yazın Aktif” köşesinin sürekli konuğu olarak yapmış olduğu yorum ve eleştiri gibi birçok projesinde önemli başarılara imza atan yazarın son kitabı ile bu başarıyı devam ettireceğine inanılıyor.

“ Bu roman o kız okusun diye yazıldı ”romanının ilk olmamakla birlikte, yazarın en ilgi çekici isme sahip romanı olduğu söylenilebilir. Zira kelime içinde kelime şeklinde yaratılan isim, romanı ilk bakışta çekici kılmaya yetecek cinsten olmuş… Tanıtımı şiirle yapılan kitabın içeriğine ilişkin bilgileri bize bu dizeler veriyor :

İstanbullu bir aşk bizim yaşadığımız

Bal renkli gözlü, rüzgârla gelen kız

Pardösüm uçurtma olmuş, ayaklarımı yerden keser

İlk şiirler söylenmeden içimde büyür keder.

bu-roman-o-kiz-okusun-diye-yazildi -enver-aysever-imza-gunu-dr

Dans eden hayaline bakıyorum penceremde

Yıldızlara bulandım, yaralı sözler bu gece

Ses vermek için sana çırpınır bir haldeyim

Nefesim tükendi artık, aşk için acemiyim.

Ayrılık sözleri yakışmaz İstanbullu aşka

Seni bana getirdi dizelerle Cemal Süreya

Bu mektup o kız okusun diye yazıldı

Bu şarkı o kız söylesin diye yapıldı.

Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerin alan ve ses getireceği öngörülen kitabın tanıtımı için düzenlenen imza gününde, aşağıdaki yer ve saatte yazarla buluşulabilir :

20 Eylül, Suadiye D&R da, İstanbul, 15:00

21 Eylül, Kanyon D&R, İstanbul, saat 15:00

1 thought on “ENVER AYSEVER OKURLARI İLE BULUŞUYOR

Yorum Yapmasam Olmaz :)